REKLAMA

“Trzeźwy poranek”. Zatrzymano 23 nietrzeźwych kierowców

PODKARPACIE. Niestety, jak pokazują policyjne statystyki, wciąż nie brakuje kierowców, którzy jeżdżą po alkoholu. Każdego dnia funkcjonariusze udaremniają dalszą jazdę kilku nietrzeźwym kierującym. Do tych sytuacji dochodzi w trakcie rutynowych kontroli, ale także, jak w tym przypadku, podczas prowadzanych działań „Trzeźwy poranek”. Tylko podczas poniedziałkowej akcji, podkarpaccy policjanci zatrzymali 26 nietrzeźwych kierowców.

303-226014_1

 

Alkohol wpływa nie tylko na naszą koncentrację, ale także na prawidłową zdolność oceny sytuacji na drodze. Każdy kto zdecyduje się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających może być potencjalnym sprawcą wypadku, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach.

 

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, w poniedziałek na Podkarpaciu prowadzone były działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”.

W tym czasie podkarpaccy policjanci skontrolowali 12 833 kierowców. Ujawnili 26 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol.

U 9 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 17 odpowie za wykroczenie.

 

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

 

02-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)