REKLAMA

PODKARPACIE. Tragiczny pożar! Nie żyje 30-latek, 2-letnia dziewczynka została ranna! (FOTO)

REGION. W czwartek (20 lutego br.) doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Leżachowie (powiat przeworski). W wyniku pożaru zginął 30-letni mężczyzna, ranna została 2-letnia dziewczynka.

straz6

Foto: KP PSP Przeworsk

W czwartek przed godziną 22:00 otrzymaliśmy informacje o pożarze domu jednorodzinnego w Leżachowie w powiecie przeworskim – informuje bryg. Marcin Betleja z KW PSP w Rzeszowie.

W momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy, część pomieszczeń domu była wypalona. Strażacy oddymili dom, jednocześnie ewakuując na zewnątrz nieprzytomnego 30-letniego mężczyznę. Niestety, pomimo reanimacji nie udało się uratować życia mężczyzny. Poza domem była 2-letnia dziewczynka, która z licznymi oparzeniami została zabrana do szpitala.

W działania ratowniczo-gaśnicze zaangażowane były 4 zastępy straży pożarnych z powiatu przeworskiego. Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane i zostaną ustalone.

To nie jedyne tragiczne zdarzenie, do którego doszło w czwartek w regionie. 70-letni mężczyzna zginął wskutek wybuchu pieca centralnego ogrzewania w domu jednorodzinnym. Do zdarzenia doszło w czwartek (20 lutego) w Teodorówce niedaleko Krosna, tuż po godzinie 16:00. Kobieta, która w tym momencie była w domu na szczęście nie została ranna – zaopiekowała się nią rodzina.

Eksplozja była na tyle silna że mogła uszkodzić konstrukcję domu – został poinformowany nadzór budowlany, którego inspektorzy określą, czy doszło do uszkodzeń budynku.

Źródło: straz.gov.pl
Zdjęcia: KP PSP w Przeworsku / pożar w Leżachowie


21-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-tragiczny-pozar-nie-zyje-30-latek-2-letnia-dziewczynka-ciezko-ranna-7767-00r2kc