REKLAMA

PODKARPACIE. Strażnik graniczny uratował życie 60-latka!

PODKARPACIE. Strażnik graniczny z placówki w Wetlinie stoczył bój o życie 60-letniego mieszkańca Podkarpacia. Będąc w służbie, udzielił pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie. Liczyła się każda minuta – serce mężczyzny przestawało bić.

14-181394

Foto: St. sierż. Paweł Majka z psem Dastonem podaczas patrolu na granicy / BiOSG

W czwartek (4 czerwca) starszy sierżant Paweł Majka, w trakcie patrolu, zauważył przy drodze w miejscowości Kalnica (gmina Cisna) leżącego mężczyznę. W pobliżu była zrozpaczona żona oraz kilka przygodnych osób.

Funkcjonariusz przeszkolony z kwalifikowanej pierwszej pomocy wiedział, że musi natychmiast podjąć działanie. Bez wahania rozpoczął akcję ratunkową, wykonując masaż serca, które przestawało bić. Mundurowy zaangażował do pomocy będącego w pobliżu turystę.

Po kilku minutach na miejsce przybyli zaalarmowani ratownicy z bieszczadzkiej grupy GOPR, posiadający ręczny defibrylator AED, niezastąpiony w sytuacji zatrzymania krążenia.

60-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości kilkukrotnie tracił i odzyskiwał świadomość. W wyniku wspólnie podjętych działań przywrócono funkcje życiowe i mężczyzna odzyskał przytomność. Na miejsce przybyła karetka, która zabrała poszkodowanego do szpitala.

Pawle, gratulujemy Ci zimnej krwi i bohaterskiej postawy! Uratowałeś ludzkie życie! – gratulują swojemu koledze funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Starszy sierżant Paweł Majka – funkcjonariusz z 6-letnim stażem, na co dzień służy w Placówce SG w Wetlinie. Jest przewodnikiem Dastona, psa służbowego rasy owczarek niemiecki.

Źródło: BiOSG

07-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-straznik-graniczny-uratowal-zycie-60-latka-6888-00r2kc