REKLAMA

PODKARPACIE. Strażacy dowożą seniorów na szczepienia (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja jest prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Gminy wskazywały potrzeby i przekazywały je komendantom miejskim i powiatowym Państwowej Straży Pożarnej.

7d1938ff-92c1-4bda-963c-af085b6c4159

Od końca stycznia pierwsze osoby mogły skorzystać z możliwości transportu realizowanego przez straż pożarną. W ramach prowadzonych działań strażacy dystrybuują materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19.

– Podkarpaccy strażacy uczestniczyli już w ponad 340 wyjazdach związanych z dowozem na szczepienia. Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 – przekazuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Ze specjalnego transportu mogą skorzystać:

  • Osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich,
  • osoby powyżej 70. roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Źródło: bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie / gov.pl
Zdjęcia: archiwum OSP i PSP woj. podkarpackiego


13-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)