REKLAMA

Podkarpacie stawia na zawodowców. Zainwestowano 90 mln złotych

PODKARPACIE. Prawie 90 milionów złotych zainwestowano na Podkarpaciu w naukę praktycznych zawodów. Wszystko to w ramach projektu Samorządu Województwa Podkarpacie stawia na zawodowców.

programmer-1-1534401

W ramach projektu Podkarpacie stawia na zawodowców uruchomiono 31 nowych kierunków kształcenia edukacji zawodowej, utworzono lub zmodernizowano aż 380 pracowni praktycznej nauki zawodu, wypracowano 607 programów nauczania, a staże i praktyki u przyszłych pracodawców odbyło 13 589 uczniów regionalnych szkół zawodowych. Stażyści otrzymywali 1000 zł brutto za 150-godzinny miesiąc pracy. Niejednokrotnie były to pierwsze zarobione przez nich pieniądze. 24 271 uczniów uczestniczyło w dodatkowych kursach i szkoleniach pozwalających nabyć nowe kompetencje i kwalifikacje. Łącznie, w ofertach szkół pojawiło się 980 nowych zajęć tego typu.

 

Zawodowstwo to pierwszy krok do mistrzostwa, a chcemy sprawić, żeby młodzi mieszkańcy Podkarpacia stawali się mistrzami w dziedzinach, w których się kształcą, odpowiadając jednocześnie na zatrudnieniowe zapotrzebowanie przedsiębiorców w regionie – mówi Tomasz Czop, dyrektor WUP w Rzeszowie. Przedsiębiorcy zyskają młodą, energiczną kadrę, niewymagającą dużych nakładów na szkolenie i już na początku zatrudnienia gotową do pracy. Uczniowie szkół zawodowych będą mieli praktycznie gwarantowane stabilne zatrudnienia, szkoły – nabór. Same korzyści. Inwestycje w szkolnictwo zawodowe przyniosły wymierne korzyści, gdy realizowaliśmy projekt własny – Podkarpacie stawia na zawodowców. Te działania będziemy kontynuować i poszerzać w nowej perspektywie finansowej.

 

Wartością dodaną projektu, realizowanego w ramach Działania 9.2 – Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013,  jest doświadczenie współpracy w atmosferze faktycznego partnerstwa pomiędzy szkołami wszystkich typów, organami prowadzącymi oraz publiczną instytucją rynku pracy – WUP w Rzeszowie. Kontakty te, jak również wzajemna znajomość potrzeb i możliwości będą szeroko wykorzystywane w kolejnych latach, podczas wdrażania środków Europejskiego Funduszu Społecznego w perspektywie 2014-2020 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, a także w toku bieżącej działalności WUP w Rzeszowie.

ZDJ. freeimages.com

21-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-stawia-na-zawodowcow-zainwestowano-90-mln-zlotych