REKLAMA

PODKARPACIE. Siódma ofiara koronawirusa, wyzdrowiała dziesiąta osoba!

POLSKA / PODKARPACIE. Zmarła Siódma osoba zarażona koronawirusem na Podkarpaciu. To 85-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie, mający choroby współistniejące. Liczba zarażonych koronawirusem w regionie wzrosła do 159 osób. Jest też dobra informacja – wyzdrowiała 10 osoba w województwie podkarpackim.

covid-19-coronawirus

Foto: pixabay.com

Mamy 119 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 32 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 5 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. pomorskiego – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 4 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 64-letni mężczyzna hospitalizowany w Krakowie oraz 83-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach, 77-letni mężczyzna hospitalizowany w Poznaniu i 85-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie, którzy mieli choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4532/111 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje Ministerstwo Zdrowia.

Trzy nowe potwierdzone przypadki w województwie podkarpackim to:

  • starsza kobieta z powiatu leżajskiego (hospitalizacja),

  • kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja),

  • starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (izolacja).

Kolejna osoba, która wyzdrowiała to starsza kobieta z powiatu leżajskiego, która przebywała w szpitalu w Łańcucie.

Na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 159 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, 10 osób wyzdrowiało. Odnotowano 7 zgonów.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3559 testów.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, dr Adam Sidor / Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

07-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-siodma-ofiara-koronawirusa-wyzdrowiala-dziesiata-osoba-6912-00r2kc