REKLAMA

PODKARPACIE. Siłownie zapraszają na “spotkania religijne” i “testowanie sprzętu”

PODKARPACIE. Zgodnie z obowiązującymi od soboty obostrzeniami, branża fitness, a także właściciele basenów, czy aquaparków musieli niemal do zera ograniczyć swoją działalność. Właściciele nie godzą się na to i w ramach protestu zapraszają na “testowanie sprzętu w sklepie” oraz na “spotkania religijne”.

gym-2649824_960_720

Foto: pixabay.com

Od soboty 17 października, zarówno w strefie żółtej jak i czerwonej, do odwołania zamknięte zostały siłownie, baseny, aquaparki i kluby fitness. Zgodnie z przepisami rozporządzenia wprowadzono jednak dwa wyjątki, kiedy te miejsca mogą funkcjonować:

  • Baseny, siłownie, kluby i centra fitness działające w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, przeznaczonych dla pacjentów oraz przeznaczenia tych obiektów dla sportu wyczynowego;
  • Działalność otwarta dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Podkarpackie siłownie i kluby fitness w ramach protestu wpadły na nietypowe pomysły. Mowa tu o Przemyskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz o Klubie Fitneska z Tarnobrzega.

Kochani Klienci, wiemy, że czekaliście na naszą decyzję… My czekaliśmy na Rozporządzenie i mieliśmy cichą nadzieję, że mimo wczorajszej konferencji prasowej premiera, ktoś zmądrzeje i zmieni decyzję… Niestety nie doczekaliśmy się. Musimy zatem sami działać – czytamy na Facebooku Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Skoro nie mogą funkcjonować siłownie – w miejsce naszej od dzisiaj otwieramy SKLEP POSiRsport ze sprzętem do ćwiczeń, oraz odżywkami, poszerzamy PKD, więc możemy i zapraszamy wszystkich, którzy chcą testować odpłatnie nasze maszyny – informuje POSiR w dalszej części wpisu.

POSiR postanowił ogłosić utworzenie zgromadzenia religijnego

Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe. Oświecona Lucka i Czcigodna Kasia zapraszają od poniedziałku na wyjątkowe wydarzenia religijne – adoracja maty treningowej – napisano na Facebooku POSiR-u.

Walczą o miejsca pracy

Przecież jeśli ktoś nie chce przychodzić do klubu to nie musi! Dlaczego zatem zamyka się miejsca, w których dba się o zdrowie i kondycję ludzi, oraz przestrzega wszystkich zasad sanitarnych?! My nie tylko walczymy o zdrowie! My teraz walczymy o przetrwanie! O nasze miejsca pracy! O ludzi, którzy wrócili i stęsknili się za nami! O możliwość wyboru! – grzmią właściciele POSiR-u.

Na podobne rozwiązania zdecydował się Klub Fitneska z Tarnobrzega.

Myślimy nad otwarciem Sekcji Sportowej Fitneska oraz Sekcji Leczniczej Fit (dietetyka, fizjoterapia). Dzięki czemu będziemy mogli otworzyć klub wykorzystując obecne wytyczne rozporządzenia rządu które zapadły w ostatnich dniach – czytamy na Facebooku Fitneski.

W poniedziałek z właścicielami branży fitness ma się spotkać wicepremier Jarosław Gowin.Liczę, że w poniedziałek uda mi się spotkać z przedstawicielami branży fitness. Sytuacji, w jakiej ona się znalazła, poświęciliśmy sporo uwagi podczas piątkowego kryzysowego sztabu gospodarczego – wskazał w wypowiedzi dla PAP wicepremier Gowin.

Źródło: gov.pl, PAP, Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji / Facebok, Fitness Klub Fitneska Tarnobrzeg / Facebook

 

18-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-silownie-zapraszaja-na-spotkania-religijne-i-testowanie-sprzetu-6290-00r2kc