REKLAMA

PODKARPACIE. Rosjanin kupił azyl w internecie. Został zatrzymany

GRANICA / PODKARPACIE. Strażnicy graniczni z placówki w Medyce ujawnili fałszywy austriacki dokument uchodźcy. Posłużył się nim 38-letni Rosjanin podróżujący międzynarodowym pociągiem z Ukrainy.

BiOSG1

Foto: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Fałszywy dokument ujawniono w poniedziałek (24 lutego br.) w trakcie kontroli granicznej pasażerów międzynarodowego pociągu z Ukrainy do Polski. Funkcjonariuszka Straży Granicznej zakwestionowała autentyczność austriackiej karty pobytu wydawanej osobom ubiegających się o azyl. Posłużył się nią 38-letni Rosjanin. Szczegółowa kontrola dokumentu oraz informacje uzyskane od austriackich służb potwierdziły fałszerstwo.

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa do którego się przyznał. Wyjaśnił, że wcześniej przez kilka lat był już Austrii gdzie pracował nielegalnie. Po powrocie do Rosji szukał sposobu na ponowne przedostanie się do UE. Znalazł ogłoszenie w Internecie i za kilkaset dolarów kupił dokument potwierdzający rzekome prawo pobytu w Austrii.

14-177199

Foto: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej / ujawniony dokument

Cudzoziemcowi wydano decyzję o odmowie wjazdu i skierowano z powrotem na Ukrainę. Zatrzymany tytuł pobytowy jest drugim tego typu przypadkiem ujawnionym w 2020 przez strażników granicznych z Podkarpacia. W styczniu obywatelka Turcji usiłowała wykorzystać w Korczowej fałszywą grecką kartę pobytu.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

25-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-rosjanin-kupil-azyl-w-internecie-zostal-zatrzymany-4610-00r2kc