REKLAMA

Podkarpacie przyjmie uciekających przed wojną Ukraińców. 5 lokalizacji (VIDEO, FOTO)

PODKARPACIE. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się przed godziną 13:00, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało o uruchomieniu 9 punktów recepcyjnych, które będą pomagać uciekającym przed wojną Ukraińcom. Pięć z nich będzie zlokalizowanych na Podkarpaciu.

Krościenko, Przemyśl, Medyka, Korczowa i Budomierz. W tych podkarpackich miejscowościach MSWiA uruchomiło lub uruchomi w najbliższych godzinach punkty recepcyjne przyjmujące uchodźców z Ukrainy. Pozostałe 4 funkcjonować będą na Lubelszczyźnie.

Fala uchodźców jest pewna – powiedział Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych.


Mariusz Kamiński
– minister spraw wewnętrznych. Foto: MSWiA – Fb

Wszystkim naszym ukraińskim braciom okażemy solidarność. Od wielu tygodni przygotowujemy się do fali uchodźców. Zrobimy wszystko, aby każdy potrzebujący znalazł w Polsce schronienie. Polska jest bezpiecznym krajem dla naszych obywateli i będzie też bezpiecznym krajem dla naszych sąsiadów, dla naszych przyjaciół – dodał Mariusz Kamiński.

Cztery punkty recepcyjne zlokalizowane będą bezpośrednio przy przejściach granicznych. W Przemyślu powstanie on na dworcu PKP. Rządzący spodziewają się bowiem przemieszczania się obywateli Ukrainy za pośrednictwem kolei.

Dobowa przepustowość naszych przejść granicznych z Ukrainą to około 50 tys. osób. To dużo. Jeśli taka będzie potrzeba, straż graniczna będzie wiedziała jak tę przepustowość zwiększyć. Mamy przygotowane scenariusze na takie sytuacje, by uprościć procedury – zaznaczył szef resortu.

Na godzinę 15:00 zaplanowano konferencję prasową wojewody podkarpackiego Ewy Leniart z jednego z punktów przyjmowania uchodźców w Korczowej.


Zdjęcie z anteny CNN, które obiega cały świat. Grupa mieszkańców Charkowa modli się klęcząc na kolanach. Niedługo po pierwszych manewrach wojsk rosyjskich na Ukrainie

źródło: MSWiA – Facebook

foto: Twitter (CNN)

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Syreny i ostrzał we Lwowie. 80 km od granicy z Polską (VIDEO)

Rosja zaatakowała Ukrainę! Eksplozje, syreny. Giną ludzie (VIDEO)

Polacy coraz częściej sięgają po broń! Lawinowy wzrost wydawanych pozwoleń


grafika poglądowa


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

24-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)