REKLAMA

Podkarpacie przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży

5 centrów koordynacji, szkolenia wolontariuszy, specjalne pasy do obsługi podróżnych na granicy, dodatkowe środki OSP i PSP na MOP-ach przy autostradzie A4 – tak Podkarpacie przygotowuje się na Światowe Dni Młodzieży (26-31 lipca) oraz Światowe Dni Młodzieży w diecezjach (20-25 lipca). Dziś w Rzeszowie odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

konferencja

fot. A. Rogowski

Centra koordynacji ŚDM w naszym województwie będą działać w 5 miastach: Rzeszowie, Przemyślu, Stalowej Woli, Mielcu i w Lubaczowie. – Będą one pozostawać w bliskiej zależności w kontakcie z koordynatorami diecezjalnymi, służąc im pomocą i wsparciem w przypadku wystąpienia jakiejś sytuacji związanej z zagrożeniem – mówiła na konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Na dzień dzisiejszy – według informacji od koordynatorów diecezjalnych – zarejestrowanych zostało około 6 tys. pielgrzymów. – Jest to liczba znacznie mniejsza od przewidywanej, ale na pewno nie jest ona ostateczna – komentowała wojewoda. proces rejestracji trwa do 30 czerwca.

Na czas ŚDM na granicy będą działać specjalne pasy do obsługi podróżnych, a w Miejscach Obsługi Podróżnych przy autostradzie A4 będą w gotowości dodatkowe środki Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej. Póki co nie wiadomo, czy na czas ŚDM przejezdny będzie odcinek A4 Jarosław-Rzeszów.

ar

05-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-przygotowuje-sie-do-swiatowych-dni-mlodziezy00e4ar