REKLAMA

PODKARPACIE. Potrącił śmiertelnie kobietę i uciekał! Wpadł do rowu! (ZDJĘCIA)

REGION. Policjanci z Ropczyc zatrzymali 43-letniego kierowcę fiata podejrzanego o śmiertelne potrącenie pieszej w Wielopolu Skrzyńskim. Mężczyzna nie udzielił pomocy 58-latce i odjechał z miejsca zdarzenia. Kilkaset metrów dalej zjechał do przydrożnego rowu i pojazd przewrócił się na bok. Kierowca miał 3 promile alkoholu w organizmie.

303-203103

Foto: Podkarpacka Policja

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę w miejscowości Wielopole Skrzyńskie. Po godzinie 17:00 dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że prawdopodobnie pijany kierowca wjechał do rowu.

Policjanci potwierdzili tę informację. Jak się okazało, 43-letni kierujący fiatem zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie pojazd przewrócił się na bok. Badanie alkomatem wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

W trakcie czynności wykonywanych na miejscu zdarzenia okazało się, że kierujący tym pojazdem, kilkaset metrów wcześniej, prawdopodobnie potrącił pieszą. Znaleźli ją strażacy. Pomimo prowadzonej reanimacji życia 58-latki nie udało się uratować.

303-203100

Foto: Podkarpacka Policja

Kierujący fiatem, po badaniach w szpitalu, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu. Mężczyźnie zostało także zatrzymane prawo jazdy.

Mężczyzna usłyszy zarzuty spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

303-203099

Źródło: Podkarpacka Policja

27-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-potracil-smiertelnie-kobiete-i-uciekal-wpadl-do-rowu-zdjecia-2030-00r2kc