REKLAMA

PODKARPACIE poseł Wiesław Buż : 631 prób zamachów samobójczych aż 133 dotyczyło młodzieży VIDEO

Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu Posiedzenie nr 65 w dniu 03-11-2022 (1. dzień obrad) Retransmisja wypowiedzi 6. punkt porządku dziennego:

Sprawozdanie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży o:

– przedstawionym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projekcie ustawy o zmianie ustawy – Prawo oświatowe,
– poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy – Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw
(druki nr 458, 2710 i 2719).

Poseł Wiesław Buż:

Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Jak długo będziecie się biernie przyglądać coraz bardziej pogarszającej się sytuacji zdrowia psychicznego młodzieży i uczniów?

Od początku wybuchu pandemii COVID-19 stan zdrowia psychicznego społeczeństwa znacznie się pogorszył. Niedoskonałości zdalnego nauczania, przebywanie w opresyjnym domu bez możliwości socjalizacji oraz przygnębiające wydarzenia przyczyniły się do wzrostu prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży.

Według danych Komendy Głównej Policji w roku 2021 tylko w województwie podkarpackim odnotowano 631 prób zamachów samobójczych, z czego aż 133 dotyczyło młodzieży do 24. roku życia. Smutny jest fakt, że aż 269 było udanych, a wśród osób do 24. roku życia zginęło z tego powodu 30 ludzi.

Czy w szkołach prowadzone są działania edukacyjne na płaszczyźnie psychologiczno-społecznej dla dzieci oraz ich rodziców mające na celu zapobieżenie próbom samobójczym?

Czy procedowana ustawa zmieni ten fakt?

Dziękuję bardzo. (Oklaski)

26-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)