REKLAMA

PODKARPACIE. Ponad 5 promili u 41-letniego kierowcy

PODKARPACIE. Dębiccy policjanci interweniowali wobec pijanego sprawcy kolizji. 41-letni kierowca toyoty miał w organizmie ponad 5 promili alkoholu. Za spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dyżurny dębickiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Kraszewskiego w Dębicy. Na miejscu interwencji policjanci ustalili okoliczności zdarzenia. Kierujący toyotą yaris podczas manewru cofania uderzył w zaparkowanego obok citroena c4 oraz stalowy parkingowy słupek. Jak się później okazało kierowca toyoty był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że ma on ponad 5 promili alkoholu w organizmie. Był nim 41-letni mieszkaniec Dębicy.

Za spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 10 lat.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

źródło: KPP Dębica

04-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-ponad-5-promili-u-41-letniego-kierowcy-1202