REKLAMA

PODKARPACIE. Pomóż 13-letniej Magdzie! Wymaga leczenia nierefundowanym lekiem

PODKARPACIE / POWIAT RZESZOWSKI. Magdalena Mierzwa to 13-latka z Wólki Niedźwiedzkiej. Zmaga się ona z eozynofilią idiopatyczną – chorobą krwi. Dziewczyna potrzebuje leku, który nie jest refundowany. Jej mama prosi o wsparcie.

5fbe8b4529bed_p

Foto: mat. nadesłane

Wtedy nie mieliśmy pojęcia, z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Baliśmy się najgorszego – białaczki… Okazało się, że Madzia choruje na eozynofilię idiopatyczną, chorobę krwi. Madzia zażywa sterydy, jednak choroba nie daje za wygraną. Z każdym dniem jest coraz gorzej. Z każdym dniem blask w oczach Magdy gaśnie. Z każdym dniem coraz bardziej rozpaczliwie szukam ratunku – pisze do naszej redakcji Halina Mierzwa, mama Magdy.

13-latka trafiła do szpitala w grudniu 2019 roku, gdzie stwierdzono eozynofilię idiopatyczną i łagodną niedokrwistość. Wcześniej pierwszymi objawami były: zmęczenie, osowiałość, wysypka i podwyższone leukocyty.

Madzia była bardzo aktywną dziewczynką, której wszędzie było pełno. Jej pasją był sport – szczególnie piłka ręczna, jazda na rowerze oraz wycieczki. Lubiła chodzić do szkoły i chętnie brała udział w licznych zawodach sportowych. Często pomagała mi w kuchni i bawiła się z rodzeństwem – mówi mama Magdy.

Obecnie Magda jest pod opieką Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie, zażywa sterydy, jednak choroba nie daje za wygraną. Obecnie 13-latka potrzebuje drogiego leku, którym terapię powinna zacząć jak najszybciej. Niestety, nie jest on refundowany. Koszt rocznego leczenia to ponad 170 tysięcy złotych.

Z każdym dniem blask w oczach Magdy gaśnie. Z każdym dniem coraz bardziej rozpaczliwie szukam ratunku – mówi przejęta mama dziewczyny.

Magda jest podopieczną Fundacji Iskierka, która wspiera dzieci dotknięte chorobą i ich rodziny. Leczenie Magdy można wesprzeć, przelewając pieniądze na konto Fundacji Iskierka, Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2. ING Bank Śląski nr konta: 65 1050 0099 6781 1000 1000 0970. Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty: PL 65 1050 0099 6781 1000 1000 0970 BIC (SWIFT): INGBPLPW. Można również wspomóc Magdę, wpłacając 1 procent KRS 0000248546 cel szczegółowy: „Magdalena Mierzwa”.

  • Zbiórka trwa również na portalu Siepomaga.pl. Można ją wesprzeć TUTAJ

Każda najmniejsza wpłata nie tylko ułatwi proces leczenia Madzi, ale także przyśpieszy jej powrót zdrowia. Dziękujemy za pomoc całego serca – dodaje pani Halina.

 

Źródło: materiały nadesłane

02-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-pomoz-13-letniej-magdzie-wymaga-leczenia-nierefundowanym-lekiem-6808-00r2kc