REKLAMA

PODKARPACIE. Policyjna akcja „SMOG”. Skontrolowano prawie 1300 pojazdów!

RZESZÓW, REGION / PODKARPACIE. Policjanci podsumowali środowe działania “SMOG”, które przeprowadzili wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Rzeszowie. W trakcie działań podkarpaccy policjanci skontrolowali 1298 pojazdów.

policja_6

Foto: Małopolska Policja / zdjęcie poglądowe

Policyjne działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery.

Funkcjonariusze za pomocą dymomierza sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Funkcjonariusze reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. W tych działaniach policjantów wsparli inspektorzy transportu drogowego.

Kontrole drogowe z wykorzystaniem dymomierzy spalin są przeprowadzane regularnie i systematycznie przez policjantów ruchu drogowego. Działania te pozwalają wskazać samochody, które nie powinny być dopuszczone do jazdy ze względu na przekroczenie norm emisji spalin.

W środę (19 lutego br.) na terenie województwa podkarpackiego policjanci ruchu drogowego skontrolowali 1298 pojazdów. W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych.

Źródło: Podkarpacka Policja

20-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-policyjna-akcja-smog-skontrolowano-prawie-1300-pojazdow-1021-00r2kc