REKLAMA

PODKARPACIE. Policyjna akcja “SMOG”. Skontrolowano 872 pojazdy (FOTO)

PODKARPACIE. Policjanci podsumowali czwartkowe działania “SMOG”, które przeprowadzili wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Rzeszowie. Celem akcji była kontrola samochodów pod względem prawidłowego stanu technicznego, w szczególności nadmiernej emisji spalin do atmosfery. W trakcie działań podkarpaccy policjanci skontrolowali 872 pojazdy.

303-224880

Działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Funkcjonariusze przy pomocy specjalistycznych urządzeń kontrolno-pomiarowych sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności.

Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. W tych działaniach funkcjonariuszy wsparli inspektorzy transportu drogowego.

Kontrole drogowe z wykorzystaniem dymomierzy spalin są przeprowadzane regularnie i systematycznie przez policjantów ruchu drogowego. Działania te pozwalają wskazać samochody, które nie powinny być dopuszczone do jazdy ze względu na przekroczenie norm emisji spalin.

W ramach akcji “SMOG”, na terenie województwa podkarpackiego policjanci ruchu drogowego skontrolowali 872 pojazdy. W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami podczas przeprowadzonych kontroli, zatrzymano 20 dowodów rejestracyjnych. Ujawniono 11 przypadków nieprawidłowości w zakresie emisji spalin.

 

KWP w Rzeszowie

 


19-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-policyjna-akcja-smog-skontrolowano-872-pojazdy-9105-00r2kc