REKLAMA

PODKARPACIE. Policjanci ścigali pijanego kierowcę! Miał ponad 2 promile

PODKARPACIE. Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 53-letniemu mieszkańcowi gminy Markowa, który kierując samochodem, uciekał przed policją. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 53-latka ponad 2 promile alkoholu.

303-182096

Foto: Podkarpacka Policja

W niedzielę przed godziną 19:00 dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym samochodem marki Seat, który może znajdować się pod działaniem alkoholu. Z przekazanych informacji wynikało, że jadący “zygzakiem” pojazd porusza się drogą powiatową relacji Kraczkowa-Malawa.

Patrolujący okolicę policjanci zauważyli wspomniany pojazd, który poruszał się w stronę drogi krajowej nr 94. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych funkcjonariusze postanowili zatrzymać samochód do kontroli. Kierujący seatem mężczyzna zignorował sygnały dawane przez oznakowany radiowóz i kontynuował jazdę. Jednocześnie kilkukrotnie zajeżdżał drogę próbującemu wyprzedzić go radiowozowi.

Przed wjazdem na drogę krajową policjanci wyprzedzili uciekający samochód i uniemożliwili kierującemu dalszą jazdę. Za kierownicą seata siedział 53-letni mieszkaniec gminy Markowa. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

53-latek stracił już prawo jazdy, a jego pojazd trafił na strzeżony parking. Teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Łańcut

29-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-policjanci-scigali-pijanego-kierowce-mial-ponad-2-promile-2875-00r2kc