REKLAMA

Podkarpacie poleciało do Seattle. Zrodzi się szansa na współpracę?

PODKARPACIE. Nowe kontakty biznesowe oraz szanse na rozwój współpracy z amerykańskim stanem Washington to efekt misji gospodarczej do Seattle, jaka odbyła się w dniach 12-16 kwietnia br. z inicjatywy Województwa Podkarpackiego. W delegacji uczestniczyli przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw działających w Dolinie Lotniczej.

2

Urząd Marszałkowski reprezentował Michał Tabisz, dyrektor departamentu promocji i współpracy gospodarczej. Partnerem w organizacji misji była Polsko-Amerykańska Izba Handlowa Pacific Northwest.

Podkarpaccy przedsiębiorcy mieli okazję zaprezentować się podczas seminarium poświęconego branży lotniczej w siedzibie World Trade Center w Seattle, w którym uczestniczyli m.in. wicegubernator stanu Washington Brad Owen, mer Seattle Ed Murray oraz konsul generalny RP w Los Angeles Mariusz Brymora. Udział wzięli również przedstawiciele lokalnych firm, instytucji otoczenia biznesu oraz klastra Pacific Northwest Aerospace Alliance.

W trakcie seminarium dyr. Tabisz zachęcał amerykańskich partnerów do lokowania nowych inwestycji na Podkarpaciu, przywołując przykłady zagranicznych firm, które już odniosły tu sukces. Obecny w Seattle członek zarządu Stowarzyszenia Dolina Lotnicza Marek Bujny podkreślał rosnące znaczenie klastra jeśli chodzi o prowadzenie prac badawczo-rozwojowych i tworzenie innowacyjnych rozwiązań w zakresie technologii lotniczych.

Uczestnicy misji odwiedzili również fabrykę Boeinga w Everett, w której produkowane są m.in. słynne Dreamlinery. Podczas wizyty podkreślano istotną rolę firm z Doliny Lotniczej w dostarczaniu komponentów wykorzystywanych w produkcji samolotów Boeing. Zwieńczeniem programu misji były dwudniowe targi Aerospace & Defence Summit, które stworzyły okazję podkarpackim przedsiębiorcom do pozyskania partnerów biznesowych z USA, Kanady i wielu innych krajów reprezentowanych podczas imprezy.
za: www.podkarpackie.pl
20-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-polecialo-do-seattle-zrodzi-sie-szansa-na-wspolprace-az003