REKLAMA

PODKARPACIE. Pogranicznicy zatrzymali imigrantów z Bliskiego Wschodu (FOTO)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali sześciu cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę do Polski. Dwóch Turków pieszo przekroczyło granicę z Ukrainy, Afgańczycy ukrywali się w ciężarówkach jadących ze Słowacji.

14-198443

26 lipca strażnicy granicy z placówki w Rzeszowie-Jasionce zatrzymali w Wyżnem (pow. strzyżowski) dwóch Afgańczyków w wieku 18 i 19 lat.

Cudzoziemcy przekroczyli granicę ukrywając się pomiędzy kołami zapasowymi ciężarówki jadącej ze Słowacji. Nie mieli przy sobie dokumentów. Chcieli dotrzeć do Niemiec. Postawiono im zarzuty do których się przyznali i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Decyzją sądu zostali umieszczeni na 3 miesiące w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

 

Z kolei 29 lipca, doszło do dwóch zdarzeń migracyjnych.

Funkcjonariusze SG z placówki w Lubaczowie zatrzymali dwóch obywateli Turcji (26 l. oraz 29 l.), którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy. Najpierw mundurowi ujawnili na granicy ślady przekroczenia. Od razu rozpoczęli działania graniczne, w wyniku których już po kilkunastu minutach zatrzymano sprawców przekroczenia. Cudzoziemcy mieli przy sobie tureckie paszporty. Ich celem były Niemcy, gdzie zamierzali się osiedlić. Zostali ukarani grzywną w drodze mandatów i przekazani z powrotem na Ukrainę.

W Barwinku (pow. krośnieński) strażnicy graniczni z Sanoka zatrzymali dwóch Afgańczyków bez dokumentów. Mężczyźni przedostali się do Polski w naczepie ciężarówki jadącej z południa Europy. Aktualnie mundurowi prowadzą czynności zmierzające do zobowiązania cudzoziemców do opuszczenia Polski.

Od początku 2021 roku Straż Graniczna zatrzymała 132 imigrantów którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy państwowej. Byli to głównie obywatele Afganistanu, Turcji, Syrii oraz Somalii.

 

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

 

30-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)