REKLAMA

PODKARPACIE. Po tragicznych wypadkach na A4 zamknięto MOP Kaszyce

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w związku z pracami zespołu ds. analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego, MOP Kaszyce na A4 został zamknięty do czasu opracowania i wdrożenia rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo w tym miejscu.

NQxOFsU5A7

W marcu br. na wysokości MOP-u Kaszyce (kierunek Korczowa) na autostradzie A4 doszło do dwóch tragicznych w skutkach wypadków drogowych z udziałem autokarów. W ich wyniku zginęło 7 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. 

Zawsze po wypadkach ze skutkiem śmiertelnym, na miejscu zdarzenia ma miejsce wizja w terenie z udziałem Policji. Tak było również i w tym przypadku. W trakcie wizji dokonano przeglądu oznakowania, zabezpieczeń BRD i pozostałych elementów infrastruktury. Nie stwierdzono uchybień. Bariery energochłonne zostały zaprojektowane, a następnie wykonane w ramach budowy autostrady A4, zgodnie z obowiązującymi przepisami.Dokumentacja posiada wszystkie wymagane przepisami uzgodnienia, a bariery posiadają niezbędne atesty – przekazuje GDDKiA Oddział w Rzeszowie.

Ponadto stwierdzono, że bariery na tym odcinku montowane były pod nadzorem ich producenta, który wydał deklaracje zgodności dla zastosowanego urządzenia.

 

GDDKiA, mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników autostrady A4, postanowiła zamknąć MOP Kaszyce i powołać zespół, który przeprowadzi analizy. Mają one na celu wypracowanie dodatkowych rozwiązań, których wprowadzenie umożliwi zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na odcinku autostrady A4, w obrębie MOP-u Kaszyce. W skład zespołu wejdą przedstawiciele GDDKiA oraz Policji.

 

zdjęcia: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu (wypadek autokaru z 5 na 6 marca br. na wysokości MOP-u Kaszyce)


11-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-po-tragicznych-wypadkach-na-a4-zamknieto-mop-kaszyce-2908-00r2kc