REKLAMA

Podkarpacie piąte pod względem zapadalności na COVID-19

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Funkcjonujemy w trudnej sytuacji, ale w sposób zorganizowany, pewny i stabilny – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas dzisiejszego briefingu prasowego dotyczącego aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

02-1-1200x800
Foto: PUW w Rzeszowie

Spotkanie poprzedziło posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w czasie którego analizowano sytuację w województwie i diagnozowano bieżące problemy związane ze wzrostem zachorowań na Covid-19.

Analizujemy zabezpieczenie usług szpitalnych dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem. Sytuacja jest w pełni pod kontrolą. System opieki zdrowotnej jest na Podkarpaciu wydolny – mówiła wojewoda.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie angażują swoje siły i swój czas, aby zapewnić właściwy poziom  zabezpieczenia zdrowotnego dla mieszkańców naszego regionu. Dziękuję jednostkom współpracującym, samorządom za pełne zrozumienie i współpracę. Dziękuję szpitalom, zarówno tym, które są włączone w proces diagnozowania i leczenia COVID-19, jak i tym które dedykowane są opiece nad pozostałymi chorymi. Jestem wdzięczna za ogromne poświęcenie pracowników ochrony zdrowia – podkreśliła.

Podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor Sanitarny Adam Sidor przedstawił strukturę zakażeń w regionie i podsumował bieżące dochodzenia epidemiologiczne przeprowadzone przez stacje sanitarne. Jak powiedział podczas briefingu, w naszym regionie sytuacja jest dynamiczna. Zajmujemy 5 miejsce w kraju, jeżeli chodzi o zapadalność na COVID-19.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostają 62 osoby, 17 680 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 6 551 osób. Aktualnie z potwierdzonym zakażeniem hospitalizowanych jest 609 osób. Do tej pory laboratoryjnymi potwierdzono 12 433 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 4 988 osób wyzdrowiało/zwolniono z izolacji. Odnotowano 285 zgonów.

Źródło: PUW w Rzeszowie

22-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-piate-pod-wzgledem-zapadalnosci-na-covid-19-3897-00r2kc