REKLAMA

PODKARPACIE. Piąta ofiara koronawirusa! 149 zarażeń w regionie

POLSKA / PODKARPACIE. Zmarła piąta osoba zarażona koronawirusem na Podkarpaciu. To 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu. Liczba zarażonych koronawirusem w regionie wzrosła do 149 osób.

Foto: grafika poglądowa

Mamy 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:67 osób z województwa łódzkiego,66 osób z woj. mazowieckiego, 41 osób z woj. dolnośląskiego, 29 osób z woj. wielkopolskiego, 17 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 9 osób z woj. podlaskiego, 8 osób z woj. lubelskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. śląskiego i 3 osób z woj. zachodniopomorskiego – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnych dziesięciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży, 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta, 71-letni i 77-letni mężczyźni hospitalizowani w szpitalu w Radomiu, 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta hospitalizowani w szpitalu w Warszawie, 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu. W sumie liczba zakażonych koronawirusem 4102/94 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje Ministerstwo Zdrowia.

Pięć nowych potwierdzonych przypadków w województwie podkarpackim to:

  • starsza kobieta powiatu przemyskiego (hospitalizowana),

  • kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizowana),

  • mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizowany),

  • mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego ( w izolacji),

  • starsza kobieta z powiatu łańcuckiego (w izolacji).

Na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 149 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, 9 osób wyzdrowiało. Odnotowano 5 zgonów. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1661 osób11 902 jest poddanych kwarantannie, a 138 osób jest hospitalizowanych.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3310 testów.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, dr Adam Sidor / Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

05-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-piata-ofiara-koronawirusa-149-zarazen-w-regionie-3184-00r2kc