REKLAMA

RZESZÓW. PGE Obrót ostrzega przed fałszywymi SMS-ami z wezwaniami do zapłaty za energię!

PODKARPACIE. W ostatnim czasie PGE obserwuje nasilającą się wysyłkę fałszywych wiadomości skierowanych do Klientów PGE Obrót. Wiadomości SMS zawierają informację o rzekomej należności, która w razie nieuregulowania spowoduje wstrzymanie dostaw energii. PGE Obrót apeluje do klientów o rozwagę, a także o przekazywanie ostrzeżenia rodzinie oraz znajomym.

phone

Foto: pixabay.com

 

Prosimy naszych klientów, aby zachowali szczególną ostrożność, ignorowali takie wiadomości i pod żadnym pozorem nie klikali w aktywne linki w nich zawarte. PGE zgłasza przypadki wyłudzeń i oszustw do organów ścigania – informuje PGE Obrót, spółka zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych.

Jak zapewnia PGE, wszystkie przypadki fałszywych wiadomości są na bieżąco monitorowane, a strony zawierające fałszywy link blokowane.

Sprzedawca energii przypomina również, aby zawsze weryfikować informacje otrzymywane drogą elektroniczną.

 

Zarówno elektroniczne Biuro Obsługi Klienta, jak i usługa PGE eFaktura pozwalają w każdej chwili sprawdzić podstawowe dane, takie jak np. saldo czy numer konta do opłaty faktury – przekazuje Mariusz Majewski, rzecznik prasowy PGE Obrót.

 

Źródło: PGE Obrót / inf. prasowa

25-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-pge-obrot-ostrzega-przed-falszywymi-sms-ami-z-wezwaniami-do-zaplaty-za-energie-9800-00r2kc