REKLAMA

PODKARPACIE. Ostrzeżenie meteorologiczne 2. stopnia dla całego województwa!

PODKARPACIE. Sytuacja w regionie jest dramatyczna, a kolejne prognozy nie napawają optymizmem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia na terenie całego województwa podkarpackiego. Wciąż utrzymane zostają ostrzeżenia hydrologiczne drugiego i pierwszego stopnia.

wodapexels

Foto: pexels.com

IMGW ostrzega przed burzami z gradem, intensywnym deszczem i silnymi porywami wiatru na terenie województwa podkarpackiego.

Jak informuje Piotr Wałach – dyżurny synoptyk IMGW-PIB, ostrzeżenie drugiego stopnia obejmuje cały teren województwa podkarpackiego. od godz. 10:00 dnia 27.06.2020 do godz. 24:00 dnia 27.06.2020.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz szacuje się na 80%.

W województwie podkarpackim obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne drugiego i pierwszego stopnia. Ostrzeżenie drugiego stopnia ogłoszono w zlewniach Wisłoka, Wisłoki i Sanu. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje na prawobrzeżnej części Wisły, od ujścia Czarnej do ujścia Sanu.

Źródło: IMGW

27-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-ostrzezenie-meteorologiczne-2-stopnia-dla-calego-wojewodztwa-359-00r2kc