REKLAMA

PODKARPACIE. Ostrzeżenie meteorologiczne 2. stopnia!

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia. Dotyczy ono możliwości występowania burz z silnymi porywami wiatru i gradem oraz intensywnych opadów deszczu na terenie województwa podkarpackiego. Ostrzeżenie dotyczy także Rzeszowa.

000A7NRSKMJSELS6-C123-F4

Foto: pixabay.com

IMGW ostrzega przed burzami z gradem, intensywnym deszczem i silnymi porywami wiatru na terenie województwa podkarpackiego.

Jak informuje Szymon Ogórek – dyżurny synoptyk IMGW-PIB, ostrzeżenie pierwszego stopnia obejmuje cały teren województwa podkarpackiego, w tym Rzeszów. Ostrzeżenie jest ważne od godz. 10:00 dnia 21.06.2020 do godz. 02:00 dnia 22.06.2020.

Na wskazanym obszarze prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu, miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz w tych miejscach regionu szacuje się na 80%.

Wydano również ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia na Podkarpaciu dla zlewni Wisłoki, Sanu, Wisłoka u mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły. W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo alarmowych.

Ostrzeżenie to jest ważne od godz. 10:00 dnia 21.06.2020 do godz. 03:00 dnia 22.06.2020.

Informacja została wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne, od strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie w obszarach miejskich).

Źródło: IMGW

21-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-ostrzezenie-meteorologiczne-2-stopnia-2389-00r2kc