REKLAMA

PODKARPACIE. Osoby mogące mieć kontakt z zarażoną bez objawów koronawirusa

REGION. Osoby, które mogły mieć kontakt z zakażoną koronawirusem 57-latką, zostały poddane obserwacji. U osób, z którymi przeprowadzono wywiad epidemiologiczny nie stwierdzono żadnych objawów chorobowych. Kobieta przebywa pod opieką specjalistów z Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych w Łańcucie. Do 31 osób wzrosła natomiast ilość zarażonych w kraju.

koronawirus

Foto: pixabay.com

Zakończono postępowanie epidemiologiczne w związku z informacją podaną w środę do wiadomości publicznej przez ministra zdrowia, a następnie wojewodę podkarpackiego, dotyczącą potwierdzonego badaniami laboratoryjnymi pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV2 na terenie województwa podkarpackiego.

Wiadomo, że jest to 57-letnia kobieta zamieszkująca powiat leżajski. Kobieta czuje się dobrze i obecnie przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala w Łańcucie (Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych), gdzie zajmują się nią specjaliści.

– Prosimy o zachowanie spokoju. Wszystkie procedury zostały dopełnione. Osoby, które rzeczywiście mogły mieć kontakt z chorą, zostały poddane obserwacji zgodnie z obowiązującymi procedurami. U wszystkich osób, z którymi przeprowadzono wywiad epidemiologiczny nie stwierdzono żadnych objawów chorobowych. Wszystkie służby pracują i wykonują swoje zadania. Nie ma powodów do paniki, prosimy o zachowanie spokoju – mówi Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Obecnie (11 marca br.) na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem epidemiologicznym pozostają 422 osoby. Dla 93 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 11 osób. Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 97 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV2.

Godz. 18:21 – do 31 osób wzrosła ilość zarażonych koronawirusem w Polsce:

Mamy 4 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: kobiety z woj. wielkopolskiego (Poznań), mężczyzny z opolskiego (Opole), a także dwóch kobiet z woj. warmińsko – mazurskiego (Ostróda). Stan wszystkich jest dobry. W sumie to już 31 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Źródło: Urząd Wojewódzki Województwa Podkarpackiego, Ministerstwo Zdrowia / Twitter

11-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-osoby-mogace-miec-kontakt-z-zarazona-bez-objawow-koronawirusa-9962-00r2kc