REKLAMA

PODKARPACIE. ÓSMY przypadek zarażenia koronawirusem! 111 zakażeń w kraju

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ósmy przypadek zarażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. To kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego. Łącznie w kraju jest zarażonych 111 osób (trzy ofiary śmiertelne).

Foto: pixabay.com

 Mamy 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą osoby z woj. podkarpackiego (Leżajsk), 2 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 osoby z woj. świętokrzyskiego (Kielce), 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego (Ostróda), 1 osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław),1 osoby z woj.lubelskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 111/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)– poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

 


SYTUACJA NA PODKARPACIU:

– Do tej pory badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 8 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. Ostatni 8 przypadek to kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego, która miała styczność z Covid-19. Jej stan jest dobry – mówi Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1475 osób, dla 837 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 55 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 393 testy.

Źródło: Red., PUW w Rzeszowie, Ministerstwo Zdrowia / Twitter

15-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-osmy-przypadek-zarazenia-koronawirusem-111-zakazen-w-kraju-8064-00r2kc