REKLAMA

PODKARPACIE. Okradli drogerie na ponad 2 tys. zł. Rozpoznał ich ochoniarz podczas wizyty na komendzie

STALOWA WOLA / PODKARPACIE. Zarzut kradzieży usłyszało dwóch mężczyzn, którzy wspólnie i w porozumieniu ukradli z drogerii 16 perfum. Wartość skradzionego towaru została wyceniona na blisko 2700 złotych. Mężczyźni za popełniony czyn odpowiedzą w warunkach recydywy.

460-295303

W ubiegłym tygodniu, do dyżurnego stalowowolskiej policji zgłosił się ochroniarz jednej z drogerii, który poinformował, że zauważył jak do budynku komendy wchodzi mężczyzna odpowiadający wizerunkowi sprawcy kradzieży perfum sprzed kilku dni, na kwotę kilku tysięcy złotych. Wskazał on na siedzącego w poczekalni mężczyznę. Patrol podjął interwencję.

Wylegitymowanym okazał się 26-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna w rozmowie oświadczył, że nie wie czy we wskazanym dniu dopuścił się kradzieży, gdyż spożywał wtedy alkohol. Został zatrzymany do wyjaśnienia okoliczności.

W toku przeprowadzonych czynności przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Ustalono również dane drugiego mężczyzny, z którym wspólnie dopuścił się kradzieży. 53-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego również został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Jak ustalono, mężczyźni trzykrotnie jednego dnia wracali do tej samej drogerii, za każdy razem kradnąc. Łącznie ich łupem padło 16 perfum o łącznej wartości blisko 2700 złotych.

Zarzucane mężczyznom czyny są zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności, jednak obaj będą odpowiadać w warunkach recydywy.

źródło: KPP Stalowa Wola

zdjęcie: KPP Stalowa Wola

26-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)