REKLAMA

Podkarpacie odżywia się zdrowo. Ruszył projekt „Moja zdrowa rodzina”

RZESZÓW/PODKARPACIE. 23 września 2014 r. województwo podkarpackie dołączyło do trzech innych regionów w Polsce i na Węgrzech, biorących udział w projekcie „Moja zdrowa rodzina”, zachęcającym do spożywania owoców i warzyw. 

RODZINA

Mieszkańcy województwa podkarpackiego, zwłaszcza dzieci, osoby starsze i kobiety w ciąży, będą beneficjentami tej nowej inicjatywy europejskiej promującej zdrowy styl życia.

Uroczysta inauguracja projektu odbyła się w Ratuszu Miejskim w Rzeszowie w obecności wiceprezydenta Rzeszowa, pana Stanisława Sienko, oraz posłanki do Parlamentu Europejskiego pani Elżbiety Łukacijewskiej. Na rzeszowskim Rynku można było spróbować świeżych owoców oraz wziąć udział w zajęciach animacyjnych dla dzieci.

 

Celem projektu jest poprawa nawyków żywieniowych i pokazanie, że jedzenie owoców jest nie tylko zdrowe, ale również łatwe, tanie i atrakcyjne. Akcja polega na bezpłatnym dostarczaniu sezonowych owoców i warzyw pochodzących w większości od lokalnych dostawców, a także na udostępnianiu przepisów oraz na przekazywaniu informacji żywieniowych. Jednocześnie na Facebooku prowadzony będzie konkurs kulinarny. Nauczyciele otrzymają materiały edukacyjne, dzięki którym tematyka odżywiania stanie się przedmiotem dyskusji i zajęć praktycznych w klasie.

Wyniki projektu pomogą udoskonalić politykę zdrowotną i metody promocji spożywania owoców i warzyw w Europie. Zapisy do projektu zakończyły się w dniu wydarzenia inaugurującego.

 

26-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-odzywia-sie-zdrowo-ruszyl-projekt-moja-zdrowa-rodzina-ap007