REKLAMA

PODKARPACIE. Oddziały zakaźne w najwyższej gotowości! Decyzja wojewody

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek 28 lutego 2020 roku wojewoda podkarpacki Ewa Leniart nałożyła na placówki z oddziałami zakaźnymi stan najwyższej gotowości. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Budynek-PUW-032-770x400

Foto: rzeszow.uw.gov.pl

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, na podstawie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, a także w związku z wnioskiem Wojewódzkiego Koordynatora Ratownictwa Medycznego z dnia 28 lutego 2020 roku, nałożyła stan najwyższej gotowości na wybrane podmioty lecznicze, które w swoich strukturach posiadają oddziały zakaźne w województwie podkarpackim. Celem tego działania jest przyjęcie osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Taka decyzja wojewody podkarpackiego związana jest z prowadzonymi działaniami profilaktycznymi w związku z możliwością wystąpienia i rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.

W piątek Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował, że od dnia 24 stycznia br. nadzorem epidemiologicznym objęto łącznie 107 osób, które przebywały w ostatnim czasie w rejonach utrzymującej się transmisji wirusa. Wszystkie osoby poddane były weryfikacji pod kątem stanu zdrowia, a dla bezpieczeństwa były lub są objęte dwutygodniowym nadzorem epidemiologicznym.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 81 osób. Wszystkie są zdrowe. Dodatkowo trwa hospitalizacja 8 osób – są one w trakcie badań Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdziliśmy żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

29-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)