REKLAMA

PODKARPACIE. Od 14 marca zmiany w rozkładach jazdy PKP

PODKARPACIE. W niedzielę 14 marca 2021 roku wchodzi w życie korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity. Będzie ona obowiązywać do 12 czerwca 2021 roku.

Stacja_Rzeszow_Gl..__fot._Kamil_Mergel

Foto: Kamil Mergel / archiwum PKP-PLK

Jak zapewnia PKP, zmiany w rozkładzie jazdy, obejmujące m.in. województwo podkarpackie, mają zapewnić optymalne kursowanie pociągów PKP Intercity na odcinkach, gdzie będą prowadzone prace inwestycyjne.

Największe zmiany w kursowaniu pociągów PKP Intercity będą wynikać z rozpoczętej w ubiegłym roku przebudowy Warszawy Zachodniej. To największa w Polsce stacja pod względem liczby kursujących pociągów. Średnio na dobę przejeżdża przez nią około 1000 pociągów aglomeracyjnych, regionalnych, dalekobieżnych krajowych i międzynarodowych – informuje Katarzyna Grzduk, rzecznik prasowy PKP Intercity S.A.

 

Zmiany w kursowaniu pociągów PKP Intercity z i do Warszawy

Modernizacja stacji Warszawa Zachodnia sprawi, że część pociągów kursujących przez Warszawę będzie jeździć trasami zmienionymi. Stacja Warszawa Wschodnia będzie jedynym postojem w Warszawie dla części pociągów przewoźnika, są wśród nich pociągi z Podkarpacia:

– IC 31106/13106 San relacji Przemyśl – Warszawa Wschodnia – Przemyśl;

– IC 31104 Witos relacji Przemyśl – Warszawa Wschodnia.

PKP Intercity uruchomiło specjalną podstronę https://Intercity.pl/wwk, gdzie zamieszczane są informacje o zmianach w rozkładzie jazdy, honorowaniu biletów i poruszaniu się w obrębie dworców w związku z pracami na Warszawskim Węźle Kolejowym.

 

Zmiany na Podkarpaciu

  • Od 6 kwietnia do 12 czerwca kursujące pomiędzy Krakowem a Zagórzem pociągi TLK Bieszczady i TLK Wetlina pojadą trasą okrężną przez Strzyżów nad Wisłokiem, Rzeszów Staroniwę, Rzeszów Zachodni i Dębicę. Za pomijane postoje na podstawowej trasie będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA) relacji Jasło – Tarnów.

 

  • W terminach od 19 kwietnia do 12 czerwca, pociągi TLK i IC kursujące po linii numer 68 zostaną przetrasowane na trasy okrężne z powodu prac torowych. Trasą objazdową przez linię numer 71, z zatrzymaniami w Tarnobrzegu, Nowej Dębie i Kolbuszowej pojadą pociągi:

– IC Hetman relacji Lublin / Hrubieszów – Wrocław – Lublin / Hrubieszów;

– IC Górski relacji Szczecin – Rzeszów – Szczecin;

– TLK Roztocze relacji Bohumin – Lublin – Bohumin.

Pozostałe kursujące tą trasą pociągi IC Witos i IC San relacji Warszawa – Przemyśl – Warszawa, zakończą kurs w Leżajsku, a kontynuowanie podróży będzie możliwe zastępczą komunikacją autobusową w relacji Leżajsk – Przemyśl – Leżajsk.

 

Ze zmianami do Szczecina

Od 4 do 18 maja będą prowadzone prace modernizacyjne na odcinku Szczecin Główny –

Szczecin Port Centralny. W tym czasie kilka par pociągów, w tym kursujące z Przemyśla:

 – IC Mehoffer relacji Szczecin Główny – Przemyśl – Szczecin Główny;

– IC Matejko relacji Szczecin Główny – Przemyśl – Szczecin Główny;

– IC Przemyślanin relacji Świnoujście – Przemyśl – Świnoujście

IC Przemyślanin pominie postój na stacji Szczecin Główny.

 

Szczegółowe informacje dla pasażerów

Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie www.intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.).

Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w automatach biletowych, a także przez Internet na stronie intercity.pl lub za pośrednictwem aplikacji IC Mobile Navigator.

 

Zasady bezpieczeństwa w pociągach

Obecnie w pociągach przewoźnika może być zajętych jednocześnie, co najwyżej 50 procent miejsc do siedzenia.

Cały czas obowiązkowa jest rezerwacja miejsc we wszystkich kategoriach pociągów. Obowiązujący w PKP Intercity reżim sanitarny dąży do zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym i pracownikom. Każdy skład przewoźnika jest dezynfekowany i czyszczony po zakończeniu przejazdu – przekazuje Katarzyna Grzduk.

 

Źródło: PKP Intercity S.A. / informacja prasowa

14-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-od-14-marca-zmiany-w-rozkladach-jazdy-pkp-3751-00r2kc