REKLAMA

Podkarpacie oczami Kabaretu Pod Wyrwigroszem

RZESZÓW/PODKARPACIE. Kabaret Pod Wyrwigroszem wraz z ekipą TVP spędzili 2 dni na Podkarpaciu, filmując m. in. Zamek w Łańcucie czy lotnisko w Jasionce. 

wyrwi

 

ZDJ.: Podkarpacki Urząd Marszałkowski

Wyniki ich pracy będzie można zobaczyć już w sierpniu na antenie TVP2 w materiałach promujących Podkarpacie i Kabaretowe Wakacje z Duchami. Członkowie kabaretu z właściwym sobie humorem nagrali scenki m.in. w Zamku w Łańcucie, na lotnisku w Jasionce, a także w Mielcu, gdzie prezentował się Black Hawk. Nakłonili nawet marszałka do założenia munduru pilota!

Pierwszym miejscem, w którym były nagrywane materiały filmowe był Zamek w Łańcucie. Kabaret pod Wyrwigroszem  nagrał ciekawą rozmowę z członkiem zarządu Bogdanem Romaniukiem oraz panią kustosz – Bożeną Lauzer. Stamtąd ekipa pojechała prosto na lotnisko w Jasionce, gdzie do filmowców dołączył marszałek Władysław Ortyl.Mamy wspaniały, nowoczesny port lotniczy, dobrze rozwijający się przemysł lotniczy, Politechnikę Rzeszowską, która kształci kadry na potrzeby firm z branży lotniczej. Musimy się tym chwalić i promować w ten sposób Podkarpacie, a materiały filmowe w Telewizji Polskiej to znakomita promocja regionu – mówił na lotnisku w Jasionce marszałek Władysław Ortyl.

Na potrzeby nagrania w porcie lotniczym marszałek założył mundur pilota i wraz z prezesem spółki lotniskowej Stanisławem Nowakiem oraz rektorem Politechniki Rzeszowskiej Markiem Orkiszem opowiadał o potencjale naszego regionu, jakim jest branża lotnicza, a także o unijnych dotacjach, które zmieniają Podkarpacie.

Z lotniska w Jasionce ekipa odleciała latającym laboratorium czyli specjalnym samolotem Politechniki Rzeszowskiej, filmując w czasie lotu Dolinę Lotniczą, Bieszczady, Rzeszów i inne ciekawe miejsca na Podkarpaciu.

Kolejnym etapem filmowej podróży po regionie był Mielec, a dokładniej Zakłady Lotnicze w Mielcu i jego „gwiazda” czyli Black Hawk. Co potrafi ten helikopter zaprezentowali piloci testowi z PZL Mielec.

Ostatnim miejscem, które odwiedziła ekipa filmowa wraz z Kabaretem pod Wyrwigroszem była Jadernówka – oddział fotografii mieleckiego muzeum. To magiczne miejsce, a zarazem pełne niezwykłych eksponatów. Mamy jedne z największych zbiorów z zakresu fotografii w kraju, około 40 tys. eksponatów, wliczając w to zdjęcia i negatywy. Jest się czym chwalić i cieszę się, że pokażemy się w telewizyjnej „dwójce” – mówił dyrektor Muzeum Regionalnego w Mielcu, Jerzy Skrzypczak.

Stosownie do miejsca wszyscy, którzy brali udział w nagraniu felietonu przebrali się w stroje z lat 20-tych XX w.

Źródło: Podkarpacki Urząd Marszałkowski

11-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-oczami-kabaretu-pod-wyrwigroszem