REKLAMA

PODKARPACIE. Nielegalny hazard. Zatrzymano pięć osób

PODKARPACIE. Funkcjonariusze podkarpackiej i świętokrzyskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), wspólnie z Zarządem Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) z Kielc, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie, zatrzymali kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej. Zajmowała się ona nielegalnym hazardem. Zatrzymano pięć kolejnych osób.

Przechwytywanie_174

Foto: KAS

Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej są podejrzani o przestępstwa skarbowe, głównie o organizowanie nielegalnego hazardu w kilku lokalach na terenie województw świętokrzyskiego i podkarpackiego. Z ustaleń wynika, że zorganizowana grupa przestępcza mogła działać od 2015 roku.

KAS i CBŚP zatrzymały pięciu mężczyzn w wieku od 25 do 51 lat. Przeszukano pięć miejsc pobytu podejrzanych, zabezpieczono telefony komórkowe, karty SIM, dokumentację księgowo-finansową, w tym umowy najmu lokali pod automaty.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw określonych w kodeksie karnym skarbowym. Wobec trzech zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt, natomiast wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

05-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-nielegalny-hazard-zatrzymano-piec-osob-6471-00r2kc