REKLAMA

PODKARPACIE. Na granicy zatrzymano przemytników ludzi i nielegalnych emigrantów!

GRANICA / PODKARPACIE. Dzięki skoordynowanym działaniom prowadzonym przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, ujęto trzech nielegalnych migrantów oraz czterech organizatorów tej nielegalnej wyprawy. Wszystkie zatrzymane osoby to obywatele Turcji.

14-174983

Foto: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

13 stycznia tuż po północy patrol Straży Granicznej z Horyńca- Zdroju ujawnił na pasie drogi granicznej ślady nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Niezwłocznie rozpoczęto szeroko zakrojone działania graniczne. Do akcji włączono śmigłowiec SG oraz psy tropiące. Zaangażowano również dodatkowych funkcjonariuszy z Placówek SG w Horyńcu – Zdroju, Budomierzu, a także z Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Hrebennem i Lublinie.

Po upływie kilku godzin, w okolicy miejscowości Wola Wielka w powiecie lubaczowskim, zatrzymano dwóch obywateli Turcji poruszających się pojazdami na niemieckich numerach rejestracyjnych. Zebrane informacje uzasadniały, iż zatrzymani Turcy przyjechali po odbiór grupy imigrantów.

Dalsze działania prowadzone już w województwie Lubelskim, w okolicy miejscowości Wierzchowiska Drugie, doprowadziły do zatrzymania kolejnych pięciu obywateli Turcji.

Wśród nich ustalono trzech nielegalnych imigrantów, którzy kilkanaście godzin wcześniej pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski oraz dwóch tureckich studentów, organizatorów przerzutu. Podejrzani przemieszczali się dwoma pojazdami wynajętymi w Polsce z głównym celem dotarcia do Niemiec.

15 stycznia bieżącego roku trzej tureccy imigranci w ramach readmisji uproszczonej zostali przekazani z powrotem na Ukrainę. Natomiast pozostałe zatrzymane osoby: dwóch studiujących w Polsce obywateli Turcji i dwóch Turków legalnie przebywających w Niemczech, pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie. Zarzuca się im organizowanie przerzutu dla nielegalnych imigrantów.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

17-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-na-granicy-zatrzymano-przemytnikow-ludzi-i-nielegalnych-emigrantow-8219-00r2kc