REKLAMA

Podkarpacie lotnictwem stoi. Wyjątkowe pokazy w Rzeszowie

W Jasionce zaprezentowały się najlepsze grupy akrobacyjne m.in  słynni „FireBirds” oraz  „Żelazny”. Pokaz umiejętności dał też Artur Kielak – mistrz Polski w akrobacji samolotowej . To część atrakcji, jakie czekały na uczestników II Podkarpackich Pokazów Lotniczych, które w tym roku odbyły się na lotnisku w Jasionce.

samoloty

foto: www.podkarpackie.pl

Podkarpackie stoi lotnictwem, to także nasza inteligentna specjalizacja, koło zamachowe podkarpackiej gospodarki, dlatego dbamy o to, aby było promowane i doceniane. A te pokazy są tego najlepszym przykładem i mam nadzieję, że będą się odbywały w coraz to innych miejscach regionu – mówił w Jasionce marszałek Władysław Ortyl.

 W Jasionce można było podziwiać nie tylko samoloty i wykonywane na nich akrobacje, były też inne statki powietrzne: balony, paralotnie, a nawet wiatrakowiec. Najwięcej emocji jak można się było spodziewać dostarczyła Grupa Akrobacyjna „Żelazny”. Mistrzowsko zaprezentował się też Artur Kielak. Jego podniebne wyczyny budziły zachwyt wśród wszystkich widzów – dużych i małych. Równie efektownie prezentował się Zespół Akrobacyjny „Orlik”. Udział w pokazach miały też samoloty zakupione ze środków Funduszy Europejskich, a więcej o Funduszach Unijnych można się było dowiedzieć na specjalnie przygotowanych soiskach. Miłośnicy lotnictwa mieli w czym wybierać. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych w strefie zabaw.

za: www.podkarpackie.pl

28-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-lotnictwem-stoi-wyjatkowe-pokazy-w-rzeszowie-az003