REKLAMA

PODKARPACIE. KAS Rozbiła międzynarodową grupę przestępczą związaną z oszustwami paliwowymi

PODKARPACIE. Dzięki współpracy funkcjonariuszy KAS z Polsko-Słowackiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku z Administracją Finansową Słowacji, rozbita została międzynarodowa grupa przestępcza zajmująca się oszustwami paliwowymi. Wstępne szkody z tytułu uszczupleń podatkowych oszacowano na 150 tysięcy euro.

Przechwytywanie_121

Foto: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

W ubiegłym tygodniu KAS w Rzeszowie poinformowała o rozbiciu międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się oszustwami paliwowymi. Rozpracowana międzynarodowa grupa przestępcza handlowała nielegalnie olejem mineralnym. Przestępczy proceder polegał na fikcyjnej wysyłce olejów smarowych i rozcieńczalników z Polski do Bułgarii, które w rzeczywistości trafiały na Słowację jako paliwo. Jak ustaliła Administracja Finansowa Słowacji, wstępne straty z tytułu uszczupleń podatkowych oszacowano na 150 tysięcy euro.

Do rozpracowania grupy doszło m.in. dzięki współpracy Kryminalnego Urzędu Administracji Finansowej Republiki Słowacji z funkcjonariuszami KAS z Polsko-Słowackiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku. To jedno z pięciu tego typu centrów w Polsce.

Do zadań centrum należy obsługa zapytań dotyczących m.in. pojazdów i dokumentów, przewozu towarów w ruchu drogowym czy wiarygodności prowadzonej działalności gospodarczej. W 2019 r. funkcjonariusze KAS pełniący służbę w Polsko Słowackim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku obsłużyli blisko 3500 wniosków.

Przechwytywanie2_3

Przechwytywanie3

Foto: Administracja Finansowa Słowacji

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

21-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-kas-rozbila-miedzynarodowa-grupe-przestepcza-zwiazana-z-oszustwami-paliwowymi-7374-00r2kc