REKLAMA

PODKARPACIE. Jeden z lokali gastronomicznych był otwarty dla klientów! Sprawę bada policja

PODKARPACIE. Do 5 tysięcy złotych grzywny i 8 lat więzienia grozi właścicielom pubów i restauracji, którzy pomimo zakazów umożliwiają klientom konsumpcję w swoich lokalach. Pamiętajmy, że w związku z istniejącym zagrożeniem, restauracje i placówki gastronomiczne mogą świadczyć usługi jedynie na tak zwany wynos. W miniony weekend kolbuszowscy policjanci dwukrotnie interweniowali w jednym z lokali na terenie gminy Cmolas, którego właściciel nie stosował się do obowiązujących przepisów.

303-195108_mo1_1_1_1

Foto: Podkarpacka Policja

Podkarpaccy policjanci przypominają, że w związku z epidemią lokale gastronomiczne, w tym bary, puby i restauracje mogą świadczyć usługi sprzedaży posiłków jedynie na wynos. Za złamanie tego zakazu grozi kara grzywny w wysokości do 5 tysięcy złotych. Większość restauratorów na terenie naszego powiatu stosuje się do tych zaleceń i oferuje sprzedaż posiłków z dowozem lub odbiorem osobistym.

Jak się okazuje, niestety nie wszyscy stosują się do tego zakazu. W miniony weekend kolbuszowscy policjanci dwukrotnie interweniowali w jednym z lokali na terenie gminy Cmolas, którego właściciele nie stosowali się do obowiązujących zaleceń.

Zarówno w sobotę wieczorem, jak również w niedzielę, lokal był otwarty dla klientów. Funkcjonariusze wylegitymowali właścicielkę i przebywających tam klientów. W związku z interwencjami i wykroczeniem w kolbuszowskiej jednostce zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w celu skierowania wniosków o ukaranie właścicieli za niestosowanie się do przepisów Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Źródło: Podkarpacka Policja

23-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-jeden-z-lokali-gastronomicznych-byl-otwarty-dla-klientow-sprawe-bada-policja-7288-00r2kc