REKLAMA

PODKARPACIE. IMGW ostrzega przed silnym mrozem!

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia. Dotyczy ono możliwości występowania silnych mrozów w województwie podkarpackim, również w Rzeszowie.

4_24
Foto: pixabay.com

IMGW ostrzega przed obniżeniem temperatury powietrza. Wydano alerty pierwszego stopnia. Możliwe kilkunastostopniowe mrozy!

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 21:00 dnia 31.01.2021 do godz. 09:00 dnia 01.02.2021. Jak informuje Łukasz Harasimowicz – dyżurny synoptyk IMGW-PIB, ostrzeżenie to obejmuje powiaty: brzozowski, dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przemyski, Przemyśl, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, stalowowolski,strzyżowski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski

Na wskazanym obszarze prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -15°C do -17°C. Wiatr o średniej prędkości 10 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia tak dużych mrozów szacuje się na 70 procent.

Dla powiatów: bieszczadzkiego, jasielskiego, krośnieńskiego (w tym Krosno), leskiego i sanockiego temperatura może spaść nawet do -20°C.

Źródło: IMGW

31-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.