REKLAMA

PODKARPACIE. Czerwcowy długi weekend. Więcej patroli policji

PODKARPACIE. Przed nami długi czerwcowy weekend. Jest to czas nie tylko wypoczynku, ale także wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci dołożą wszelkich starań, by było bezpiecznie. Zmierzając do celu podróży, przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu.

303-208497_1

 

Od czwartku do niedzieli 6 czerwca na drogach naszego regionu spodziewamy się większego natężenia ruchu. Ma to związek ze zbliżającym się Świętem Bożego Ciała.

Wiele osób skorzysta z wydłużonego weekendu i postanowi ten czas spędzić poza domem. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego na podkarpackich drogach będzie więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze zatroszczą się o to, by każdy szczęśliwie dotarł do celu podróży.

Policjanci zadbają o to, by ruch odbywał się płynnie, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby będą ręcznie kierowali ruchem, wyznaczali objazdy i informowali kierowców o ewentualnych utrudnieniach.

 

Oczywiście nie będzie taryfy ulgowej dla niezdyscyplinowanych kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko i nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wyprzedzają – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych.

Policjanci będą zwracać uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Funkcjonariusze będą wyczuleni na przypadki korzystania przez kierowców podczas jazdy z telefonów komórkowych. Będą zwracać także uwagę na nieprawidłowe zachowania korzystających z nowych kategorii pojazdów, jakimi są hulajnogi elektryczne oraz urządzenia transportu osobistego i wspomagające ruch.

 

Nie będzie pobłażliwości dla osób, które zdecydowały się kierować samochodem, mimo że wcześniej piły alkohol.

Na drogach będzie więcej patroli, także policjantów na motocyklach i w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory.

Mimo, że złagodzeniu uległy obostrzenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się Covid-19, to nie oznacza, że możemy zapominać o obowiązujących przepisach i je lekceważyć. Policjanci będą zwracać uwagę na przestrzeganie obowiązujących obostrzeń i interweniować wówczas, gdy stwierdzą, że dochodzi do rażącego naruszania przepisów, mogącego skutkować ponownym rozprzestrzenieniem się choroby. Policyjnych patroli nie zabraknie także w miejscach ogólnie dostępnych, które sprzyjają wypoczynkowi i rekreacji.

 

Ładna pogoda będzie sprzyjała spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Nie zapominajmy o obostrzeniach związanych z panującą pandemią. Pamiętajmy o stałych zasadach bezpieczeństwa, takich jak:

  • Zachowania odpowiedniej odległości w przestrzeni publicznej od innych,
  • obowiązkowego zasłanianie nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych (w srodkach transportu publicznego),
  • ścisłego przestrzeganie zasad sanitarnych.

 

KWP w Rzeszowie

03-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)