REKLAMA

Na Podkarpaciu powstanie autostrada dla rowerów

RZESZÓW/PODKARPACIE. Do końca 2015 roku ma powstać w naszym regionie 430-kilometrowa trasa dla rowerów, której koszty budowy sięgają wedle szacunków 66 mln zł. Ma to być wizytówka regionu.

Projekt ma być gotowy w połowie 2015 roku. To znakomita informacja przede wszystkim dla rowerzystów. Wiadomo, buduje się ścieżki rowerowe, ale jest ich ciągle za mało. Dlatego pomysł jest jak najbardziej trafiony. Tym bardziej, że z roku na rok na ulicach pojawia się coraz więcej cyklistów. Główną korzyścią z realizacji tego projektu ma być powstanie spójnego systemu tras rowerowych Polski Wschodniej, mającego charakter produktu turystycznego. Ma on eksponować walory krajobrazowe oraz dziedzictwo kulturowe i historyczne wschodniej części kraju. Projekt zakłada budowę ścieżek rowerowych o utwardzonej nawierzchni (głównie na terenach miast) oraz ich wytyczenie na terenie pozamiejskim, gdzie z uwagi na środowisko naturalne, nie jest wskazane położenie nawierzchni bitumicznej lub betonowej. Ścieżki będą przystosowane i oznakowane w ten sposób, żeby można było po nich bezpiecznie jeździć.

 

16-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Tagi: ,

Poprzedni artykuł:
«Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-bedzie-mialo-rowerowa-autostrade