REKLAMA

PODKARPACIE. Aż 46 nowych zarażeń koronawirusem!

PODKARPACIE. Według komunikatu Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego (niedziela, 12 lipca br., godzina 10:30) w województwie podkarpackim odnotowano 46 nowych przypadków zarażenia koronawirusem, 8 osób wyzdrowiało.

covid

Foto: pixabay.com

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała, że w województwie podkarpackim potwierdzono 46 nowych przypadków zarażenia kornawirusem. 46 nowych zakażeń to mieszkańcy powiatu jarosławskiego w tym 32 mężczyzn i 12 kobiet (2 osoby hospitalizowane, pozostałe w izolacji).

Gwałtowny wzrost liczby zakażeń, jak podaje Ministerstwa Zdrowia, ma miejsce wskutek badań przesiewowych prowadzonych w Jarosławiu.

Kolejne 8 osób, które wyzdrowiały, to 4 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 3 osoby z miasta Rzeszowa oraz mieszkaniec miasta Przemyśla.

Na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 896 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, 468 osób wyzdrowiało. Odnotowano 55 zgonów.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 19 osób (96 hospitalizowanych), 2580 jest poddanych kwarantannie, w izolacji domowej przebywa 277 osób.

Według danych WSSE w Rzeszowie z 12 lipca br., godzina 10:30 od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratoriach na terenie województwa podkarpackiego przebadano 31 044 próbek. Dodatkowo inne laboratoria w analogicznym okresie przebadały 13 968 próbek pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

1207-768x543

tab21207

Grafiki: WSSE w Rzeszowie (Stan na: 12 lipca, godzina 10:30)


INFORMACJA NA TEMAT AKTUALNYCH OGNISK KORONAWIRUSA NA PODKARPACIU

Aktualna sytuacja na terenie województwa podkarpackiego 10-07-2020 (WSSE w Rzeszowie)

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarosławiu
Na dzień 10 lipca br. w powiecie jarosławskim odnotowano łącznie 273 osoby z pozytywnym wynikiem. Są to osoby powiązane z ogniskiem w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu , ogniskiem w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu, ogniskiem rodzinnym w jednej z miejscowości powiatu oraz z ogniskiem w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu.

W Zakładach Mięsnych w Jarosławiu wynik dodatni potwierdzono u 72 osób, w tym 59 u pracowników ( w tym 6 z powiatu przeworskiego) oraz 13 osób z kontaktu. W dniu 10.07.2020 r. na terenie Zakładów Mięsnych w Jarosławiu uruchomiono punkt pobrań ,,drive -thru” , w którym przebadanych zostanie 88 pracowników. W ogniskach w powiecie jarosławskim wyzdrowiało 52 osoby, odnotowano 14 zgonów, a 811 osób objęto kwarantanną. Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu
Ognisko wśród pracowników sklepu LIDL – potwierdzono 9 pozytywnych wyników u pracowników sklepu LIDL w Przemyślu oraz 4 osób z kontaktu ( w tym jedna osoba z powiatu jarosławskiego). Ustalono, że źródłem zakażenia była styczność z osobą z ogniska w Jarosławiu. Kwarantanną objęto 87 osób (w tym pracowników oraz ich rodziny). W parafii rzymskokatolickiej w Ostrowie potwierdzono wynik dodatni u osoby duchownej i 13 osób z kontaktu. Kwarantanną objęto 112 osób. W Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach potwierdzono 2 dodatnie wyniki wśród pracowników. Kwarantanną objęto personel medyczny, administracyjny, pomocnicy oraz z kontaktu domowego – łącznie 197 osób. Rozpoczęto badania osób z kontaktu (personel, pensjonariuszy i in) , dotychczas przebadano 91 osób (wyniki są ujemne). Kolejne badania są w toku. W DPS-ie zostały wstrzymane przyjęcia, nadal obowiązuje zakaz odwiedzin i wstępu osób postronnych. Trwają dochodzenia epidemiologiczne.

Wszystkie osoby z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji.

Osoby przebywające w kwarantannie po uzyskaniu wyniku dodatniego są kierowane na izolację lub w razie pogorszenia stanu zdrowia są hospitalizowane.


Sytuacja w Polsce: 

  • 370 nowych zakażeń,
  • 3 kolejnych zgonów,
  • Łącznie: 37 891 zakażeń, 1571 zgonów.

 

Źródło: WSSE w Rzeszowie, Ministerstwo Zdrowia / Facebook

12-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-az-46-nowych-zarazen-koronawirusem-7914-00r2kc