REKLAMA

PODKARPACIE. Akcja “Trzeźwy poranek” z wynikiem 48 nietrzeźwych kierowców!

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci zatrzymali 48 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach dzisiejszych działań “Trzeźwy poranek”. W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad 11 tys. kierowców.

303-296114

Policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości dziś od rana, prowadzili działania “Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 11 570 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 48 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 22 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 26 odpowie za wykroczenie.

Bilans na rzeszowskich drogach

Podczas trzech godzin, rzeszowscy policjanci skontrolowali 960 kierujących. 6 z nich zdecydowało się prowadzić, mimo że wcześniej pili alkohol.

5 kierowców odpowie za wykroczenie – badanie wykazało u nich poniżej 0,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali im prawa jazdy i skierują wnioski o ukaranie do sądu. 1 kierujący odpowie za popełnione przestępstwo, jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Pamiętajmy, aby wsiadając za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: Podkarpacka Policja

zdjęcie: Podkarpacka Policja

03-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)