REKLAMA

PODKARPACIE. 9 ofiar KORONAWIRUSA, 168 zarażeń!

POLSKA / PODKARPACIE. Zmarła ósma i dziewiąta osoba zarażona koronawirusem na Podkarpaciu. 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie, miały choroby współistniejące. Liczba zarażonych koronawirusem w regionie wynosi 168 osób. Łącznie w Polsce zarażonych jest 5000 osób, w tym 136 osób zmarło.

Foto: grafika poglądowa

Mamy 152 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 29 osób z woj. wielkopolskiego, 28 osób z woj. śląskiego, 27 osób z zachodniopomorskiego, 13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 12 osób z woj. dolnośląskiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5000/136 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje Ministerstwo Zdrowia.

Po weryfikacji według miejsca zamieszkania dwa potwierdzone przypadki (z powiatu niżańskiego został przekazany do województwa lubelskiego oraz z powiatu tarnowskiego do województwa małopolskiego) zostały wykreślone z rejestru potwierdzonych przypadków w województwie podkarpackim.

Dwa nowe potwierdzone przypadki w województwie podkarpackim to:

  • kobieta w sile wieku z powiatu jasielskiego ścisła kwarantanna),

  • starszy mężczyzna z powiatu jasielskiego (ścisła kwarantanna).

Na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 168 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, 10 osób wyzdrowiało. Odnotowano 9 zgonów.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3693 testów.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, dr Adam Sidor / Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

08-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-9-ofiar-koronawirusa-168-zarazen-2091-00r2kc