REKLAMA

PODKARPACIE. 66 mln zł na remonty podkarpackich dróg! Premier Morawiecki zatwierdził wyniki

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek 21 lipca 2023 r., w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, odbyła się konferencja prasowa organizowana przez wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart. W spotkaniu z prasą uczestniczyli także: poseł na Sejm RP Andrzej Szlachta, wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, wójt gminy Kamień Ryszard Bugiel oraz wójt gminy Łańcut Jakub Czarnota.

DSC05114-1200x800

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził wyniki naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wersji przeznaczonej na remonty dróg gminnych oraz powiatowych, w kwocie 66 mln zł dla naszego województwapowiedziała wojewoda Ewa Leniart w trakcie konferencji poświęconej rozwojowi dróg w regionie.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to kluczowy instrument wsparcia lokalnej infrastruktury drogowej realizowany przez Rząd za pośrednictwem Wojewodów.

W ramach tych środków wsparcie uzyska 87 zadań, czyli 27 powiatowych i 60 gminnych, co pozwoli na remont 115 kilometrów dróg – dodała Ewa Leniart.

Wojewoda przypomniała także, że w bieżącym roku dofinansowanie otrzymało już 109 zadań gminnych i powiatowych, na co rząd przekazał ponad 181 mln zł dotacji. Zadania te są w trakcie realizacji.

Tym samym łączna kwota wsparcia ze środków Funduszu dla Podkarpacia w 2023 r., wynosi na chwilę obecną pond 247 mln zł, a to nie koniec – powiedziała wojewoda.

źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

zdjęcia: Podkarpacki Urząd Wojewódzki


22-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)