REKLAMA

PODKARPACIE. 61 gmin ze wsparciem unijnym na inwestycje wodno-ściekowe

RZESZÓW, RAGION / PODKARPACIE. Przed gminami z Podkarpacia czas pracy nad gospodarką wodno-ściekową. Pieniądze (ponad 72 miliony złotych) z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 dostanie aż 61 samorządów lokalnych. Podpisy pod pierwszymi umowami złożyli w imieniu zarządu województwa, wicemarszałkowie Ewa Draus oraz Piotr Pilch.

IMG_6865

Foto: Sebastian Kieszkowski / UMWP

W związku z podjętą uchwałą w sprawie zatwierdzenia zaktualizowanej listy operacji informującej o kolejności przysługiwania pomocy na projekty typu: „Gospodarka wodno-ściekowa” Zarząd Województwa Podkarpackiego 9 czerwca rozpoczął zawieranie umów o przyznanie pomocy. Dofinansowanie trafi do 61 podmiotów z Podkarpacia. Skorzystają z niego samorządy gminne oraz podmioty, które na terenie gmin realizują zadania związane z gospodarką wodno-ściekową.

– Realizowane w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” inwestycje dotyczące zaopatrzenia w wodę jak i tworzenia systemów odprowadzania i oczyszczania ścieków są niezmiernie ważne z punktu widzenia poprawy warunków życia mieszkańców podkarpackich wsi. Cieszy nas ponowna możliwość przeznaczenia na ten cel środków pochodzących z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości przekraczającej 72 mln zł. W aktualnym okresie programowania to już drugi nabór na tego typu inwestycje. W pierwszym zakontraktowaliśmy prawie 96 mln zł, co oprócz zapewnienia podstawowych usług mieszkańcom pozwoliło na stworzenie w wielu miejscowościach infrastruktury umożliwiającej podejmowanie działalności gospodarczej. To również ważny aspekt inwestowania w obszary wiejskie – przypomniał wicemarszałek Piotr Pilch.   

Jako pierwsze umowy zawarły gminy: Przemyśl, Dubiecko, Krzywcza, Fredropol, Narol, Pruchnik, Laszki, Tryńcza, Zarzecze, Baranów Sandomierski, Radomyśl nad Sanem, Cmolas, Nowa Dęba, Ulanów, Zaleszany, Dzikowiec, Kolbuszowa, Niwiska oraz Zakład Usług Komunalnych SP. z o.o. w Lubaczowie, Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Radymno Sp. z o.o. a także Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Pysznicy.

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich obejmuje szerokie spektrum działań na rzecz poprawy jakości życia na podkarpackiej wsi. Infrastruktura wodno-ściekowa wpisuje się w tworzenie dobrych warunków i zaspokajanie potrzeb mieszkańców. W tym zakresie samorządy bardzo aktywnie podejmują inwestycje. Samorząd wojewódzki pozyskał na ten cel 178 394 395 zł, które zostały rozdysponowane pomiędzy samorządy gminne naszego Podkarpacia. Pragnę pogratulować wszystkim wnioskodawcom, którzy podpisali umowy na realizację swoich projektów – dodała wicemarszałek Ewa Draus.

Źródło: UMWP

13-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-61-gmin-ze-wsparciem-unijnym-na-inwestycje-wodno-sciekowe-5621-00r2kc