REKLAMA

PODKARPACIE. 48-latek mimo dozoru znęcał się nad rodziną. Został aresztowany

PODKARPACIE. Karę trzech miesięcy aresztu zastosował sąd wobec 48-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Radymnie. Od pewnego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i dziećmi. Pomimo ustanowionych zakazów, jeszcze tego samego dnia je naruszył. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

303-219912

Foto: KPP Jarosław

Policjanci z komisariatu w Radymnie zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać wobec swojej żony oraz dzieci 48-letni mężczyzna. Adres interwencji był już znany mundurowym. Rodzina była objęta procedurą Niebieskiej Karty.

W sprawie przemocy psychicznej i fizycznej nad rodziną 48-latek miał wydany dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi, zakaz zbliżania się, nakaz opuszczenia lokalu oraz zakaz opuszczania kraju. Pomimo ustanowionych zakazów, mężczyzna jeszcze tego samego dnia naruszył je. W trakcie awantury domowej sprawca nadal znęcał się nad najbliższymi, demolował dom i kierował groźby karalne pozbawienia życia i podpalenia budynku.

Zaalarmowani policjanci natychmiast udali się na miejsce zgłoszenia. Tutaj mundurowi podjęli decyzję o natychmiastowym odizolowaniu sprawcy przemocy domowej. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił prokuraturze na wystąpienie z wnioskiem o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sad Rejonowy w Jarosławiu przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 


 

Pamiętaj! Masz prawo złożyć na Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę!

Policjanci apelują: Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zadzwoń! /0-22/ 668 70 00 – to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia.

Źródło: KPP Jarosław

19-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-48-latek-mimo-dozoru-znecal-sie-nad-rodzina-zostal-aresztowany-8624-00r2kc