REKLAMA

PODKARPACIE. 36 zarzutów dla 22-latki! Za oszustwa internetowe

JAROSŁAW, PRUCHNIK / PODKARPACIE. Funkcjonariusze jarosławskiej komendy ustalili sprawczynię oszustw internetowych. 22-letnia mieszkanka gminy Pruchnik, oszukała łącznie 36 osób z terenu całej Polski na kwotę blisko 7 tysięcy złotych. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

303-218578

Foto: KPP Jarosław

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą jarosławskiej komendy, w trakcie prowadzonego dochodzenia, wytypowali sprawczynię oszustw internetowych. Okazała się nią 22-letnia mieszkanka gminy Pruchnik.

Jak ustalili śledczy, kobieta w kwietniu ubiegłego roku, za pośrednictwem jednego z portali internetowych, oferowała do sprzedaży trampoliny ogrodowe i bujaczki dziecięce.

Na ten cel pobierała pieniądze od osób zainteresowanych kupnem tych przedmiotów. Następnie po wpływie środków na konto, nie wysyłała im zamówionych towarów. Do tego celu wykorzystywała rachunki bankowe prowadzone przez kilka banków. Swoim przestępczym procederem spowodowała starty, które pokrzywdzeni oszacowali na łączna kwotę blisko 7 tysięcy złotych.

Kobieta usłyszała 36 zarzutów w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Jarosław

20-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-36-zarzutow-dla-22-latki-za-oszustwa-internetowe-4522-00r2kc