REKLAMA

PODKARPACIE. 36 nowych funkcjonariuszy w szeregach Straży Granicznej (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 8 lipca br. rotę ślubowania funkcjonariuszy Straży Granicznej wypowiedziała najliczniejsza, na przestrzeni ostatnich kliku lat, grupa młodych adeptów do służby. Bieszczadzki Oddział wzbogacił się o dodatkowych 36 funkcjonariuszy.

14-197294

 

Na placu apelowym komendy Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu, 36-osobowa grupa nowo przyjętych funkcjonariuszy uroczyście ślubowała: „…służyć wiernie Narodowi Polskiemu”.

Apel odbył się z zachowaniem obostrzeń wynikających z reżimu sanitarnego. Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego, odebrał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG Andrzej Popko.

Ślubując, zaciągacie ważne zobowiązanie wobec Ojczyzny i społeczeństwa. Życzę Wam, aby zaszczytna służba dla Rzeczypospolitej spełniła Wasze aspiracje i była źródłem dumy i zadowolenia – powiedział szef podkarpackich strażników granicznych.

 

Komendant pogratulował nowo przyjętym pozytywnych wyników w procesie rekrutacji i powitał ich w szeregach Straży Granicznej:

Witam was w szeregach Straży Granicznej i serdecznie gratuluję , ponieważ do tego etapu dotarli najlepsi!

Wyraził przekonanie, że pomimo trudnego czasu pandemii wszyscy pozytywnie ukończą czekające ich szkolenie podoficerskie, a następnie dołączą do kolegów pełniących służbę na granicy państwa.

 

Wśród nowo przyjętych jest 21 kobiet i 15 mężczyzn, wszyscy pochodzą z Podkarpacia. Większość z nich ma wyższe wykształcenie. Za kilka dni młodzi funkcjonariusze wyjadą na kurs do ośrodka szkolenia w Lubaniu, potem  zostaną skierowani na podkarpackie przejścia graniczne gdzie rozpoczną swoją służbę.

14-197296

W bieżącym roku do BiOSG planowane jest przyjęcie łącznie 120 nowych adeptów. Aktualnie, rekrutacja jest prowadzona w sposób ciągły: telefonicznie można umówić termin do składania podań. Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, a w dniu przyjęcia do służby nie ukończyła 35 lat. Kandydat na funkcjonariusza nie może być karany, musi posiadać nieposzlakowaną opinię, średnie wykształcenie, a także odpowiednią zdolność psychofizyczną do pełnienia służby w formacji uzbrojonej.

Szczegóły dotyczące naboru można znaleźć na stronie internetowej: www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl

 

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

 


11-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)