REKLAMA

PODKARPACIE. 36-latek jechał 107 km/h. Mandat 1500 zł!

PODKARPACIE. Mandat w kwocie 1500 zł i 10 punktów karnych otrzymał 36-letni kierowca hondy, który jechał przez gminę Nowa Dęba z prędkością 107 km/h. Wykroczenie zarejestrowały policjantki ruchu drogowego, przy pomocy policyjnego miernika prędkości. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi na najbliższe 3 miesiące.

Wczoraj około godz. 11, policjantki ruchu drogowego czuwały nad bezpieczeństwem osób podróżujących drogą powiatową relacji Stale – Nowa Dęba. Mundurowe kontrolowały prędkość, z jaką poruszały się samochody. W pewnym momencie zauważyły na drodze w Alfredówce jadący samochód marki Honda, który poruszał się zdecydowanie za szybko. Policjantki wykonały pomiar prędkości, który w obszarze zabudowanym wykazał 107 km/h. Kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 km/h. Kierujący hondą został zatrzymany do kontroli drogowej.

36-letni mieszkaniec Tarnobrzega, za popełnione wykroczenie, został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi. Mężczyzna stracił dodatkowo uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi na najbliższe 3 miesiące.

Pamiętajmy, że brawura i nadmierna prędkość, to główne przyczyny wypadków, które mogą mieć tragiczne skutki. Zagrożenie przekraczania dozwolonej prędkości można nanosić na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcamy do korzystania z takiej możliwości. Aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W takich przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112 lub bezpośrednio z dyżurnym jednostki Policji tel. 47 825 34 10.

zdjęcie poglądowe / archiwum KPP Sanok

źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GMINA SANOK. Przemoc domowa. Wzrasta liczba Niebieskich Kart!

grafika poglądowa


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

16-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)