REKLAMA

PODKARPACIE. 36-latek brutalnie zamordował kota! Został aresztowany

JAROSŁAW / PODKARPACIE. Policjanci z jarosławskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w brutalny sposób zabił kota. Wobec sprawcy sąd zastosował tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. 36-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, odpowie za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

303-214357

Foto: podejrzany mężczyzna / KPP Jarosław

W poniedziałek w nocy jarosławscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji na terenie gminy Chłopice, mężczyzna zabił kota. We wskazane miejsce udali się funkcjonariusze wydziału kryminalnego, którzy w tej sprawie ustalili i przesłuchali świadków. Policjanci zabezpieczyli także nagranie monitoringu, które zarejestrowało moment uśmiercenia kota.

Funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, odpowiedzialnego za ten czyn. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty zabicia kota ze szczególnym okrucieństwem. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.

Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt – osobie, która zabija zwierzę ze szczególnym okrucieństwem grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Jarosław

08-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-36-latek-brutalnie-zamordowal-kota-660-00r2kc